Sėkmė ! Puikus dažymas su UV dažais.

Tai štai, po daugybės bandymų jau viskas pavyksta puikiai. Na ir mano kančių rezultatas arba UV dažymo receptas bus atskleistas.
Reikės: Proteus, Flatcam, Repetier Host (arba kokio kitokio g kodo redaktoriaus) ir simplify 3D (programų), žinoma pačių UV dažų (testavau su baltais, su kitomis dar nežaidžiau tiek daug), 2.5w 450nm lazerio sufokusuoto iki 0,15mm (naudota 7.85% visos galios).
Pirmiausia su Proteus programa susikūriau schemą ir plokštę. PCB kaukę (ang. soldar mask) eksportavau gerber RS274X formatu.

gerber failo eksportavimas

Tuomet sugeneruotą failą atsidarau su Flatcam ir ten pažymiu vietas, kurios nedengtos variu ir jas nustatau taip, jog pagal atitankamus matmenys tose vietose varis būtų „pašalinamas“.

Pažymėtos vietos nedengtos variu
Sugeneruotas „graviravimas“
Sugeneruotas G failas

Šiek tie eksportuojamo failo parametrų paaiškinimas: skaičius 10 įvestas betkoks, kadangi jį vėliau pakeisių kita reikšme (jis skirtas orientavimuisi). 8-tai aukštis mm nuo pagrindo prie kurio lazeris sufokusuotas ant PCB paviršiaus yra 0.15mm , 900- tai mm/min nusakantis greitį, o 0.15mm lazerio taško diametras.

Taigi sugeneruotą failą redaguosiu su Repetier Host G kodo redaktoriumi.  Kode įrašau G28 (visų ašių nusinulinimas grįžtant į ašių pradžias), vėliau F900 eilutę keičių į G00F900 .  visas G01 Z10.0000  eilutes į M106 S20, kadangi šioje vietoje yra aprašomas „graviravimo“ gylis, o kadangi aš net nesiruošiu judinti lazerio 😀 , toje vietoje ir įjungiu  su 7,85% galia (s20 tai verte nuo 0 iki 255), žinoma, kadangi lazerį prisitvirtinau prie 3D spausdintuvo, tai neva keičiu aušinimo ventiliatoriaus greitį 😀 (tik jame radau PWM signalą). Na, o pirmąją eilutę G00 Z8.0000 palieku, kadangi su ja pakeliu lazerį į darbinę padėtį, o likusias eilutes keičiu į M107 (galbūt tinka ir M106 S0, jos nebandžiau), su kuria išjungiu lazerį. Žinoma, su kitomis pradžioje esančiomis eilutėmis nieko nedarau ( gal būtent todėl man ir neveikia „graviravimas“ su šia programa) (kaip pradžiai – svarbu veikia, bet šia smulkmena reikės išspręsti).

G kodo redagavimas

Na ir galiausiai lieka tik „spausdinti“ su Siplify 3D. Tiesa, nepaminėjau, jog prieš švytinimą BŪTINA UV dažus padžiovinti 100C temperatūroje apie 10-15min, kadangi, jei tai bus nepadaryta – dažai tiesiog degs, versis dūmais ir nė velnio neprilips.

G kodo spausdinimas

Na, tikiuosi jog ganėtinai aiški paskutinė nuotrauka, kadangi ten tereikia pasirinkti G kodo peržiūra ir pasirinkus failą spausti spausdinti (spausdinamo sluoksnio nerodys).

O pabaigai keletas bandymų:

Peržiūrėti:
Pirmieji sėkmingi rezultatai (dar buvo neatrastas greičio redagavimas)
Testavimo metu rastas optimaliausias rezultatas tarp greičio ir kokybės
Per greitas spausdinimas – matosi „bangelės“
Kokybė gera , bet dar per lėtai
Viena iš nedaugelio testavimo plokščių
Taip pat vieni iš pirmųjų sėkmingu bandymu

 

Kol kas tiek, galbūt vėliau rasiu ir greitesnį metodą kaip gauti tinkamą rezultatą, bet šiam momentui nieko geriau neradau, nors ir bandžiau tokias programas kaip Eagle, Inscape su visais įmanomais lazerio papildiniais, Snapmakerjs (nebloga programa paveikslėlių graviravimui), Lasergrbl ir pan.

KategorijosPCB

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kestutis KuzminskasIna Recent comment authors
  Prenumeruoti  
naujausi seniausi populiariausi
Pranešti apie
Kestutis Kuzminskas
Svečias
Kestutis Kuzminskas

Sveiki,

Ar galite suprojektuoti PCB plokste pagal turima pvz.

Ina
Svečias
Ina

Nieko nesupratau, bet rašai puikiai! 😉